گزارش کار عکاسی و گرافیک

گزارش کار عکاسی و گرافیک

تعداد صفحات: 28

نوع فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 5000 تومان

تعداد نمایش: 2440 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 24 اکتبر 2017

به روز رسانی در: 24 اکتبر 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

گزارش کار عکاسی و گرافیک

معرفی موضوع کارآموزی
محل کاراموزی خدمات عکاسی فراز واقع در خیابان المهدی می باشد. این اهداف در حال حاضر در چارچوب اساسنامه و دستورالعمل ها و بخشنامه های این مرکز واقع گردیده است.
موضوع اصلی کارآموزی اینجانب کار با فتوشاپ و تهیه و ویرایش فیلم و آلبوم عکاسی بوده است.

مقدمه
یکی از اهداف اساسی و بسیار مهم سیاستگذاران ایجاد ارتباط منطقی و هماهنگ صنعت و محیط کار با دانشگاه و دانشجو می باشد که هم در شکوفائی و رشد صنایع موثر بوده و هم دانشجویان را از یادگیری دروس تئوری محظ رهایی داده و علم آنها را کاربردی تر کرده و باعث می شود آن را در عرصه عمل، آزموده و به مشکلات و نا بسامانیهای علمی و عملی محیط کار آشنا شده و سرمایه وقت خویش را در جهت رفع آنها مصرف نمایند، که برای جامعه در حال توسعه ما از ضروریات می با شد. با این مقدمه شاید اهمیت و جایگاه درس دو واحدی کارآموزی برای ما روشنتر شده و با نگاهی دیگر به آن بپردازیم.

1-1- تاریخ عکاسی در ایران
پیدایش عکاسی و رواج روش‌های گوناگون این فن در ایران، با اختلاف حدود سه سال از اعلام موجودیت عکاسی در فرانسه روی داده‌است. صنعت عکاسی برروی کاغذ حساس در سال ۱۸۳۹ میلادی بوجود آمد و در سال ۱۸۴۱ میلادی پلاکهای شیشه برای عکاسی اختراع گردید و از قرائن موجود این اختراعات و همه انواع وسائل عکسبرداری دو تا سه سال پس از اینکه به بازار می‌آمد بطور هدیه بدست پادشاه ایران می‌رسید.
نخستین دستگاه‌های عکاسی به روش داگرئوتیپ، به در خواست محمد شاه قاجار از کشورهای روسیه و انگلیس به دربار ایران وارد شد. دستگاه‌های عکسبرداری روسیه که هدیه امپراتور بود، زودتر رسید و نیکلای پاولوف دیپلمات جوان روس که به این منظور تعلیم عکاسی دیده بود، این دستگاه‌ها را به تهران آورد ودر اواسط دسامبر ۱۸۴۲ م مطابق پایان آذر ۱۲۲۱ه‍. ش نخستین عکسبرداری در ایران را انجام داد.
ملک قاسم میرزا شاهزاده ایرانی و ژول ریشار فرانسوی نیز از جمله پیشروانی هستند که در ایران، به شیوه داگرئوتیپ، عکسبرداری کرده‌اند. با اطلاعاتی که از کتاب مقالات گوناگون تالیف دکتر خلیل خان اعلم الدوله ثقفی از یادداشتهای ریشار خان، اولین عکاسی که اعتماد السلطنه از او نام برده حاصل می‌شود این است که اولین عکسبرداری برروی صفحه نقره در سال ۱۲۶۰ هجری قمری در تبریز، زمانی که ناصرالدین میرزا ولیعهد بود انجام شده‌است. این دو دستگاه دوربین داگروتیپ یکی اهدایی از طرف ملکه انگلیس و دیگری هدیه امپراطور روسیه بودند.

2-1- تفاوت های عکاسی دیجیتال با عکاسی سنتی
با ورود کامپیوتر و ابزارهای دیجیتال، بسیاری از کارهائی که پیش از این تخصصی و پیچیده محسوب می شد بسیار آسان شده و در خانه قابل انجام است. عکاسی نیز یکی از این کارهاست. اکنون با خرید یک دوربین دیجیتال و یک چاپگر حتی بدون داشتن کامپیوتر می توانید با هزینه کاملا معقول عکس برداری کرده و خودتان عکس هایتان را چاپ کنید. به این تصویر از تاریک خانه ، آگراندیسمان، مواد شیمیائی چاپ و ظهور، و بقیه دردسر های عکاسی سنتی رها می شوید.

1-2-1- روند کار در عکاسی سنتی
برای گرفتن یک عکس ، باید این روند را طی کنیم:
1-گرفتن عکس با دوربین.
2- ظهور فیلم در تاریک خانه.
3- چاپ کنتاکت از عکس ها.
4- در صورت لزوم رتوش و اصلاح عکس ها.
5- اصلاح نور دهی توسط آگراندیسمان و ظهور و چاپ نهائی عکس ها.
اگر فیلم ما رنگی باشد، یا تاریک خانه نداشته باشیم، باید فیلم را به عکاسی تحویل دهیم و پس از مدتی عکس های چاپ شده را تحویل بگیریم.

شامل:
2-2-1- روند کار در عکاسی دیجیتال
3-2-1- هزینه ها در عکاسی دیجیتال
4-2-1- تفاوت های دوربین ها
5-2-1- تفاوت در روش چاپ
3-1- زاویه دید در عکاسی – آموزش عکاسی دیجیتال
4-1- آموزش فوکوس صحیح و تکنیک های فوکوس در عکاسی دیجیتال
5-1- عوامل تاثیر گذار بر سرعت اتوفوکوس
6-1- دکمه قفل فوکوس
7-1- محدود کننده فوکوس و پیش تنظیمات فوکوس
8-1- نکات و تکنیکها
9-1-اتو فوکوس
10-1- AF تک نقطه ای
11-1- تعقیب سوژه با تنظیم فوکاس بر روی AI Servo
12-1- استفاده از AI Servo
1-2- تاریخچه فتوشاپ
4-1-2- فتوشاپ در ویندوز
5-1-2- نسخه چهارم
1-3- نرم افزار فتوشاپ و کاربرد آن در عکاسی ها
1-1-3- ابزار های مهم فتوشاپ
2-1-3- ابزار Crop
3-1-3- ابزارهای Dodge و Burn
4-1-3- ابزار Clone Stamp
5-1-3- ابزار Blur / Sharpen
6-1-3- ابزار Black & White
2-3- روتوش سورئال تصاویر در فتوشاپ
3-3- تغییر رنگ چشم ها در فتوشاپ
نتیجه گیری