رشته کامپیوتر (شرکت مخابرات)

رشته کامپیوتر (شرکت مخابرات)

تعداد صفحات: 25

نوع فایل: docx

دسته بندی:

قیمت: 3500 تومان

تعداد نمایش: 1027 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 3 ژوئن 2017

به روز رسانی در: 10 آگوست 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

کارآموزی رشته کامپیوتر (شرکت مخابرات)

مقدمه
از زمانی که انسان پا به روی کره خاکی نهاد، همواره به ارتباط با دیگران نیاز داشته است و چون انسان موجودی اجتماعی است، ارتباط لازمه حیات و تکامل او محسوب می شود. با نگاهی به گذشته می توان دریافت که مسئله ارتباطات، هم از حیث گستردگی و هم از جهت منابع سخت افزاری لازم، در هیچ عصری به اندازه زمان کنونی نبوده است. تحولات عصر حاضر را می توان انقلابی در ارتباطات دانست. این انقلاب بعد از اختراع برق و سپس اختراع تلفن به وقوع پیوست.
تلفن به معنای صحبت کردن از راه دور از دو کلمه «تِل» به معنای دور و «فون» به معنای صوت تشکیل شده است. اولین تلفن توسط الکساندر گراهام بِل انگلیسی معلم ناشنوایان اختراع شد. وی اولین ارتباط تلفنی در دنیا را در سال 1876 با همکاری واتسون برقرار کرد و اولین جمله تلفن این بود : « پروردگار ما چه کارهای شگفتی دارد »
اولین ارتباط تلفنی در ایران در سال 1256 شمسی آغاز گردید و در آن موقع صاحب امتیاز راه آهن تهران-ری برای ارتباط بین دو ایستگاه تهران و ری و نیز بین گاز شهری و واگن خانه سیم کشی نمود و ارتباط تلفنی برای نخستین بار در ایران دایر شد. امّا امروزه صنعت مخابرات به قدری پیچیده و گسترده شده است که جهان را به دهکده ای کوچک تبدیل کرده است، و هرکس از هر کجای دنیا می تواند با دیگران در هر کجا ارتباط صوتی و مکاتبه ای و حتی تصویری بلادرنگ داشته باشد. این پیشرفت ها به مدد فناوری الکترونیک آنالوگ و دیجیتال و صنایع مخابرات پیشرفته و تلاش متخصصین و مهندسین مربوطه، حاصل شده است.
در این گزارش سعی شده است گوشه ای از این فنّاوری در محدوده ی یک مرکز تلفن محلی تشریح شود.

فهرست مطالب
مقدمه ……. 7
معرفی محل کارآموزی ………… 8
چارت سازمانی ………….. 10
معرفی بستر کارآموزی ………. 11
ساختار مراکز تلفن ………………….. 12
شبکه شهری …………… 12
مرکز مخابراتی …………………… 16
سالن MDF ……………… 16
اتاق PCM ………………… 24
نتیجه گیری ………………………… 25