پاورپوینت توانمندسازی مدیران آموزشی

پاورپوینت توانمندسازی مدیران آموزشی

تعداد صفحات: 20

نوع فایل: پاورپوینت

دسته بندی: -

قیمت: 4000 تومان

تعداد نمایش: 1297 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 11 ژانویه 2017

به روز رسانی در: 11 ژانویه 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

پاورپوینت توانمندسازی مدیران آموزشی
در ۲۰ اسلاید مناسب برای رشته های علوم تربیتی و روانشناسی برای ارائه در سمینار و کنفرانس در مقاطع کارشناسی و ارشد

چکیده
این پژوهش با هدف تعیین ابعاد توانمندسازی مدیران آموزشی به منظور ارائه ی چارچوب مناسب، برای مدیران مدارس کشور انجام پذیرفته است . بررسی ادبیات تحقیق در جهان، نشان می دهد که توانمندسازی منابع انسانی در سه رویکرد ارتباطی، انگیزشی و شناختی مورد مطالعه قرار گرفته است . بر همین اساس جهت دست یابی به هدف فوق، پژوهشی طی دو مرحله به روش پیمایشی در سطح ملی اجرا گردید .
مقدمه
حیات و بقاء هر سازمان تا حد زیادی به توانایی ها، مهارت ها، آگاهی ها، دانش و تخصص های مختلف منابع انسانی، به ویژه مدیران آن سازمان بستگی دارد و هرچه افراد آمادگی بی شتری داشته باشند بهتر می توانند در ارتقای سطح کارایی سازمان سهیم باشند . امروزه که تمام سازمان ها به نوعی از پیشرفت سریع تکنولوژی متأثر هستند، برای حفظ و ادامه حیات خویش ناگزیرند دگرگونی هایی همسو با این پیشرفت را در همه ی ابعاد سازمان خود به وجود آورند . زیربنا و نقطه ی شروع همه ی این تغییر و تحولات، توانمندسازی ۱ و به کارگیری صحیح منابع انسانی می باشد.
توانمندسازی یکی از نویدبخش ترین مفاهیم دنیای کسب و کار بوده که کمتر به آن توجه شده، ولی اکنون به موضوع روز بدل گشته است .به رغم بحث های فراوان درباره ی فواید توانمندسازی، بهره برداری از آن اندک و ناچیزبوده است . هرچند توانمندسازی به مدیران این امکان را می دهد که از دانش، مهارت و تجربه همه افراد سازمان استفاده کنند اما تعداد مدیران و گروه هایی که راه و رسم ایجاد فرهنگ توانمندسازی را بدانند اندک است (بلانچارد و همکاران ۱۹۹۹)
پژوهش ها نشانگر آن است که سازمان ها از انجام فرایند توانمندسازی منافعی کسب می کنند که افزایش رضایت شغلی اعضاء، بهبود کیفیت زندگی کاری، بهبود کیفیت کالا و خدمات، افزایش بهره وری سازمانی و آمادگی برای رقابت ازجمله این منافع هستند( باون و لاور ۱۹۹۵) همچنین مطالعات نشان می دهد که توانمندسازی موجب افزایش انگیزش کارکنان خواهد شد . در تحقیقات خود نشان داد که افراد، نیازمند به « دفت » خودکارآمدی ۲ هستند . افزایش قدرت کارکنان، افزایش خودکار آمدی آنها را درپی خواهد داشت . زیرا، آنها در پرت و قدرت به دست آمده قادر خواهند بود اثربخشی شان را بهبود بخشیده، قوه خلاقیت شان را به کار گرفته و شیوه انجام کارها را خود انتخاب نمایند.( Daft 1995).

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
بیان مسئله و ضرورت پژوهش
مروری بر ادبیات و پیشینه ی پژوهش
مدل پژوهش
روش شناسی پژوهش
یافته های پژوهشی
نتیجه گیری
منابع

پاسخ دهید