کابل و اتصالات کابل

کابل و اتصالات کابل

تعداد صفحات: 29

نوع فایل: docx

دسته بندی:

قیمت: 4000 تومان

تعداد نمایش: 1400 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 30 دسامبر 2016

به روز رسانی در: 23 آگوست 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

کابل و اتصالات کابل
چکیده
برق رسانی به نقاط مختلف از سیم ها و کابل ها استفاده می شود که در ساختمان آنها فلزات هادی جهت حمل جریان برق به نقاط مورد نظر و عایقهای مناسب به منظور جلوگیری از نشت جریان به نقاط دیگر به کار گرفته می شود . یک هادی با روکش عایق ، سیم روکش دار یا سیم عایق دار نامیده می شود و در صورتی که چند هادی عایق بندی شده در داخل یک غلاف مشترک قرار گیرند ، این مجموعه کابل نامیده می شود .
کابلها نقش مهمی را در صنایع امروزی بازی می کنند به صورتی که در واقع مانند رگهای حیاتی هستند که در بدن انسان وجود دارند و در صورت عدم وجود آنها سیستمهای صنعتی قادر به ادامه فعالیت خود نخواهند بود.
کابلها با اتکا به ساختمانی که دارند و مقاومت آنها در برابر انواع آسیبهای محیطی می توانند با عبور از داخل دیوار،زمین،هوا وحتی زیر آبها ، انرژی الکتریکی را به مکانهای مصرف مورد نظر طراحان سیستم های الکتریکی منتقل کنند . کابل و کابل کشی به دلیل اهمیت بالای آن به یکی از شاخه های اصلی رشته برق تبدیل شده و آگاهی مهندسان برق در این زمینه را طلب می کند . کابلها به دلیل برخوردار بودن ، عایق الکتریکی و غلاف های استحکام بخش ، قابلیت اطمینان سیستم را بالا می برند و سیستم قدرتی را که در آن از کابل استفاده شده است ، نوید یک سیستم مطمئن را می دهد . و در کل ، کابلها ، خواص و قابلیت ها و مشخصات فنی منحصر به فردی دارند ؛ بی شک این طرح به دلیل کمبود منابع لازم و عدم تسلط کافی بر موضوع خالی از اشکال نیست که از شما استاد محترم خواستارم کاستی های موجود در این طرح را به دیده ی اغماض بنگرید.

مقدمه
خصوصیات کابلها
انتخاب کابلهای قدرت
ساختمان کابلها
هادیها
عایقها
غلاف کابلها
جریان مجاز قابل تحمل
سیم و کابل های فشار قوی
سیم و کابل های ساختمانی
کابلهای ابزار دقیق
کابلهای ضد آتش
چند نکته درباره چگونگی استفاده از کابل
انواع کابل از لحاظ کاربرد
کابل های زمینی
کابل های هوایی
انواع کابل و کاربرد آن از نظر ساختمان داخلی
مفصل و انواع آن
موارد کاربردی سرکابل و مفصل
منابع

پاسخ دهید