فواره ها و معماری آنها و فواره های ایران و دوبی

فواره ها و معماری آنها و فواره های ایران و دوبی

تعداد صفحات: 21

نوع فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 3000 تومان

تعداد نمایش: 1292 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 21 اکتبر 2017

به روز رسانی در: 21 اکتبر 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

فواره ها و معماری آنها و فواره های ایران و دوبی

فواره در معماری
شرکت Wet Design همچنین فواره جذابی را در هتل بلاژیو واقع در لاس وگاس طراحی و نصب کرده است که در این فواره 1200 نازل در یک دریاچه مصنوعی با ظرفیت 27 میلیون گالن نصب شده و از هوای فشرده برای پرتاپ قطرات آب تا ارتفاع 240 فوت کمک گرفته شده است. 4500 چراغ در زیر آب، 230 گالن مه در هر دقیقه و همراهی موسیقی به زیبایی این آب نما می افزایند. حجمی در حدود 17000 گالن آب در هر لحظه از زمان از این فواره به هوا فرستاده می شود. این نمایش 5 دقیقه طول می کشد و در طی آن از 25000 فوت مکعب هوای فشرده برای به فواران در آوردن قطرات آب استفاده می شود. کل بار مصرفی این مجموعه 7 مگاوات می باشد. در این فواره قریب به 350 مایل سیم در سیستم الکتریک آن، به کار گرفته شده است.
بعضی از نازلها را می توان توسط آلات دقیق به موتور نصب کرد و نوسان و رقص حرکت آب را کنترل نمود. ترتیب چرخش نازلها و جریان آب برای هماهنگی با قطعات خاص موسیقی، توسط کامپیوتر کنترل می شود. چرخه اساسی یک فواره از مجموعه پمپها، لوله کشی، شیرهای تنظیم، نازلها، فیلترها و حوض یا استخر تشکیل می شود. برای این منظور انواع مختلفی از پمپها به کار می روند. قدرت این پمپهای گریز از مرکز 25/0 تا 100 اسب بخار بوده و برای پمپهای شناور به 05/0 اسب بخار نیز می رسد. سیستم لوله کشی برای یک فواره کوچک می تواند یک لوله پلاستیکی و یک شیر تنظیم کننده برای تغذیه یک نازل باشد ولی برای یک مجموعه فواره بزرگ این سیستم از شبکه ای از لوله ها، کنترلهای برنامه پذیر و چندین شیر تنظیم کننده برای نازلها تشکیل می شود. در فواره هتل بلاژیو از حدود 5 مایل لوله استفاده شده است. در بعضی از فواره ها لوله های گاز که وظیفه سوخت رسانی برای تولید آتش به منظور ایجاد جلو های ویژه را دارند نیز باید در سیستم به حساب آورد.
فیلتر در یک مجموعه فواره، وظیفه جذب آلودگیها و مواد خارجی از آب را بر عهده دارد. از فیلتر برای افزودن مواد شیمیایی به آب جهت جلوگیری از رشد علفهای دریایی و دیگر ارگانیزمهای نامطلوب نیز استفاده می شود. عمق حوض و مساحت آن نیز از اهمییت زیادی برخوردار است چرا که استخر باید در برگیرنده کل مساحت پاشش آب و حاوی حجم کافی از آب برای عملکرد صحیح پمپ باشد. سازندگان فواره ها تعداد نازلها را بر اساس حجم و مقدار فشار سر هر نازل به دست آورده و بر پایه این یافته ها، سیستم لوله کشی را طوری طراحی می کنند که آب با سرعت از پیش تعیین شده از سر نازل خارج شود. با در دست داشتن حجم آب و اندازه لوله ها، یک مهندس می تواند میزان افت فشار چرخه را محاسبه و پمپ صحیح را انتخاب نماید. اگر نازل از نوع دست ساز باشد، باید با آزمایش، افت فشار آن را برای تعیین افت فشار کل چرخه فواره محاسبه نمود.
بسیاری از شهرداریها برای زیباسازی شهرها از فواره ها بهره های فراوانی می گیرند. بسیاری از پارکهای تفریحی و مجامع عمومی میلیونها دلار هزینه می کنند تا با استفاده از جلو های ویژه فواره ها بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جلب نمایند. مراکز بهینه سازی ساختمانها و موسسات طراحی فضاهای بسته، تولید فواره های داخل ساختمانی را جهت ایجاد اثر آرام بخش سر لوحه کار خود قرار داده اند. پیشرفتهای انجام شده در زمینه ادوات کامپیوتری امکان بهره گیری از کنترلهای احساسگر را در طراحی و ساخت فواره فراهم آورده است. مهندسان مکانیک می توانند نقش مهمی را در طراحی فواره های جدید داشته باشند به خصوص در مقیاسهای بزرگ و جایی که پای علم سیستمهای هیدرولیک و دیگر فنون مهندسی به میان کشیده می شود. علاوه بر این، اساتید مهندسی می توانند پروژه های بدیعی را به دانشجویان خود پیشنهاد نموده و با ترکیب هنر و مهندسی فواره های زیباتری خلق کنند.

معروفترین فواره در دبی
این فواره قابلیت پرتاب آب به ارتفاع 150 متری که ارتفاعی برابر یک ساختمان 50 طبقه است را دارد.
این پروژه 218 میلیون دلاری 25 درصد بلندتر از بلندترین فواره جهان در هتلی در لاس وگاس می باشد.