پاورپوینت چرخ دنده های پنج بازویی

پاورپوینت چرخ دنده های پنج بازویی

تعداد صفحات: 12

نوع فایل: پاورپوینت

دسته بندی: -

قیمت: 3000 تومان

تعداد نمایش: 1291 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 7 آگوست 2017

به روز رسانی در: 7 آگوست 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

پاورپوینت چرخ دنده های پنج بازویی

مقدمه
این مکانیزم های پنج بازویی چرخدنده ای دارای ویژگی انتقال قدرت عالی هستند و قادرند حرکتهای پیچیده و همچنین توقف در خروجی مکانیزم ایجاد نمایند و از این جهت بر مکانیزمهای اهرم بندی چهار بازویی برتری دارند

محدودیت های مکانیزم
مکانیزمهای چهاربازویی محدودیت های خاصی دارند. از آنجایی که این مکانیزمها نمی توانند مدت زمانهای توقف طولانی را ایجاد کنند، طراح برای ایجاد توقفات طولانی ممکن است مجبور شود یک بادامک به مجموعه اضافه کند.با وارد شدن بادامک به مکانیزم، محدودیت سرعت و افزایش ارتعاش در سیستم اجتناب ناپذیر خواهد بود. محدودیت دیگر مکانیزمهای چهار بازویی این است که تنها چند نوع خاص از آنها بازدهی خوبی در انتقال قدرت دارند.

استفاده از چرخدنده برای رفع مشکل
در یک مکانیزم پنج بازویی، راههای مختلفی برای محدود کردن دو بازوی غیرمجاور وجود دارد. راههای ممکن، استفاده از چرخدنده ها، استفاده از اتصالات دارای پین و شیار و یا استفاده از مکانیزمهای تسمه ای غیرخطی می باشند. در میان این سه روش، استفاده از چرخدنده ها جذابترین روش است. بعضی از روشهای عملی استفاده از چرخدنده ها (شکل 1). استفاده از یک جفت چرخدندۀ خارجی، سیستم چرخدنده ای خورشیدی با یک میلۀ لنگ شیاردار، هستند.

در قالب 12 اسلاید تصویری