مروری بر موضوعات مورد بحث علم روانشناسی و آشنایی با بزهکاری از دیدگاه روانشناسی

مروری بر موضوعات مورد بحث علم روانشناسی و آشنایی با بزهکاری از دیدگاه روانشناسی

تعداد صفحات: 6

نوع فایل: word

دسته بندی:

قیمت: 1500 تومان

تعداد نمایش: 907 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 14 آگوست 2017

به روز رسانی در: 14 آگوست 2017

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

مروری بر موضوعات مورد بحث علم روانشناسی و آشنایی با بزهکاری از دیدگاه روانشناسی
فرمت فایل: ورد –Word و قابل ویرایش
تعداد صفحات: 6

ادبیات تحقیق
پی بردن به ارزش واقعی هر علم مستلزم مطالعه ی سرگذشت آن است. دو موضوع عمده و اساسی در فرهنگ و ادبیات روان شناسی که بیش از سایر موضوعات آن مورد بحث قرار گرفته اند و امروز نیز مهم ترین موترد تحقیقی روان شناسان عبارتند از:
1 کم و کیف رشد و تکامل در تمام دوران زندگی به ویژه در دو مرحله کودکی و نوجوانی.
2 یادگیرییا چگونگی تغییر رفتار آدمی در نتیجه ارتباط با محیط و تجربه هایی که کسب می کند.

و چنانچه که در کتاب اول (روان شناسی رشد یک) بارها اشاره کردیم دو فرایند رشد و یادگیری با هم انجام می گیرد و تفکیک تأثیر آن دو در تغییرات رفتار آدمی در فرافنای زندگی (life span) غالباً غیر ممکن است و بنابراین نمی توان یکی از آن دو را مهم تر از دیگری تلقیکرد.
دو فرایند نامبرده در دو مرحله از زندگی آدمی بیشتر محسوس اند و توجه اطرافیان را به خود جلب می کنند و نیز از حساسیت خاصی برخوردارند. یکی از تولد تا 5 یا 6 سالگی که تغییرات بدنی خاصی در کودک پیدا می شوند دیگری دوران بلوغ و نوجوانی که با پایان دوران کودکی آغاز می شود و رشد و تکامل فرد شکل خاصی پیدا می کند. به عبارت دیگر این دوره را می توان پایان کودکی و آغاز بزرگسالی رفتار دانست.
از زمانی که بشر زندگی دسته جمعی را شروع کرد و تابع قوانین و مقررات شد هر جامعه با توجه به فرهنگ و سنن و آداب زندگی خود را مجازاتی را برای متخلفین در نظر گرفته اند این نشانگر این مطلب است که همواره در طول تاریخ بزهکاری مورد توجه بشر بوده است حتی خداوند در قرآن کریم نیز افراد بشر را به چند دسته تقسیم کرده است و کسانی که راه سعادت را در پیش گرفته اند وعده بهشت داده است و کسانی که قوانین الهی را نادیده می گیرند را وعده مجازات داده است این نشانگر اهمیت رستگاری و مذمت بزهکاری از دیدگاه این دین اسلام است.